Haber

Jandarma Teşkilatı’nın 184. kuruluş yılı Gaziantep’te kutlandı

Jandarma Teşkilatı’nın Gaziantep’teki 184. yıl etkinlikleri 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Gaziantep’te gök jandarma olurken, kutlamalarda renkli görüntüler ortaya çıktı.

Gaziantep’te yıl dönümü etkinlikleri jandarma araçlarının şehir turu yapmasıyla başladı. Sirenleri çalan ve konvoy halinde gezen jandarmalara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 15. Demokrasi Meydanı’nda devam eden tören, Gaziantep İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arıkan’ın Atatürk anıtına çelenk bırakmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Programda jandarmanın çeşitli olaylara müdahale görevlerinde kullandığı tüm jandarma araçları da sergilendi. Çok sayıda asker ve komutanın katıldığı programda zırhlı araçlar sivillerin, kamuflajlı çocukların ise asker ve komutanların ilgisini çekti. Üniformalı asker ve jandarma araçlarıyla dolup taşan 15 Temmuz Meydanı’nda renkli görüntüler yaşandı. Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı Tuğgeneral Hidayet Arıkan törende yaptığı konuşmada Jandarma Teşkilatının 184. kuruluş yıl dönümünü kutlamaktan onur ve gurur duyduklarını belirterek, “Tüm imkanları aktif olarak kullanabilen çalışanları ile üstün bir görev anlayışı. çağdaş teknolojinin, milli, manevi ve mesleki bedelleri gözetilerek yetiştirilmiş, kendisine verilen tüm görevleri büyük bir sorumluluk duygusu ve özveri ile yerine getirmenin gayreti, azmi ve inancı içindedir.Bu anlamlı gün vesilesiyle; Jandarma Teşkilatı’nın bugün ulaştığı onurlu gayret, gayret ve alın terine sahip değerli komutanlarımıza ve değerli mensuplarımıza şükranlarımızı sunar, Jandarma Teşkilatımızın güçlü ve pahalı mirasından dolayı onları her zaman minnetle anacaktır. Şehitlerimize rahmetle, gazilerimize minnet ve şükranla yaklaşıyor, fedakar Jandarma çalışanları ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyoruz.”

Törenin ardından Gaziantep İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arıkan, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki sergiyi gezerek görev başındaki jandarmayı selamladı. – GAZİANTEP

erenlerhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu