Ekonomi

Trabzon-Sochi feribot seferleri 9 yıl sonra yeniden başlayacak

Rusya’nın Karadeniz’deki en önemli liman kentlerinden Sochi’ye Trabzon’dan feribot seferlerinin 9 yıl aradan sonra 1 Mayıs’ta yeniden başlayacağı bildirildi.

1992-2008 ortalarında Trabzon’dan yoğun olarak yapılan ve 2008’den sonra getirilen kısıtlama ve 2010’dan itibaren deniz yolculuğuna ilginin azalması nedeniyle 2014’te tamamen kaldırılan Trabzon-Soçi feribot seferleri 1 Mayıs’ta yeniden başlıyor, 2023.

Konuyla ilgili bilgi veren Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, bir süredir Trabzon-Soçi ortasında vapur seferi için çalıştıklarını belirterek, “Bu konudaki çalışmalarımız olumlu sonuç verdi. anlaşmalar yaptık 6 Nisan’da sözleşmeleri imzalayacağız Soçi Trabzon arası 300 kişilik tren yollayacağız vapur seferi yapıyoruz 200 araba 6 otobüs 12 konteyner dökme yük olacak. 1 Mayıs itibariyle Trabzon-Soçi seferine başlayacağız. Rusya’ya da kapımızı açacağız. İstanbul’dan deniz otobüsleri bize teklifte bulundular. Onlar da teklif ettiler. Deniz otobüsü vermek istiyorlar” dedi. . – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu