Haber

ABD’nin Teksas eyaletindeki kimya fabrikasında patlama ve yangın

ABD’nin Teksas eyaletindeki bir kimya fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından yangın çıktı. Yangında 1 kişi yaralandı.

ABD’nin Teksas eyaletinin Shepherd kentinde Sound Resource Solutions adlı kimya fabrikasında patlama meydana geldi. Patlamanın ardından fabrikada yangın çıktı ve fabrikadan yükselen dumanlar kilometrelerce uzaktan görüldü. San Jacinto İlçesi Acil Durum Yönetim Ofisi’nden yapılan açıklamada, fabrikanın tutkal ve boya sökücü solvent ürettiği belirtildi.

Sound Resource Solutions’tan yapılan açıklamada, patlamada 1 çalışanın yaralandığı belirtilerek, “İlk müdahale ekipleri harika iş çıkardı. Çok dikkatliydiler. Herkesin güvende olduğundan emin oldular.”

Yangın nedeniyle fabrika yakınındaki bir okul boşaltılırken, 59 numaralı otoyol trafiğe kapatıldı. Bölge halkını evlerinde kalmaya davet ederek klimalarını, pencerelerini ve kapılarını kapatmaları istendi.

Polk İlçesi Acil Durum Yönetim Ofisi, “Havadaki kimyasalın etkileri şu anda bilinmiyor” diyerek, fabrikadaki kimyasalların kanserojen olduğunu ve göz, cilt ve solunum yolu hastalıklarına neden olabileceğini belirtti. – Teksas

habersilifke.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu