Yaşam

Çocuk tiyatroları parklara taşınıyor

Havaların ısınmasıyla birlikte kültür merkezlerinde düzenlenen çocuk tiyatrolarını açık havaya taşıyan Gaziemir Belediyesi, Mayıs ayında 3 oyunu minik seyircilerle buluşturacak.

Her ay güncellenen kültür sanat takvimiyle tiyatro oyunları, konserler ve sergilerle vatandaşları buluşturan Gaziemir Belediyesi, minik sanatseverleri de unutmuyor. Her Cumartesi iki oturum halinde düzenlenen çocuk tiyatrolarıyla çocukları sanatla buluşturan belediye, havaların ısınmasıyla birlikte bu oyunları parklara taşıyor. Mayıs ayı etkinlikleri kapsamında belediye tarafından düzenlenen açık hava gösterimlerinde 3 oyun çocuklarla buluşacak. Her cumartesi farklı bir mahallede çocuk oyunları gösterilecek.

Emrez İlçesi’ndeki Şehit Piyade Uzman Çavuş Mithat Karabağ Parkı’nda İlk Kez Bölük oyunu 6 Mayıs Cumartesi günü sahnelenecek. Masal Sandığı oyunu 20 Mayıs Cumartesi günü Beyazevler Mahallesi’ndeki Şehit Teğmen Mustafa Solak Parkı’nda minik seyircilerle buluşacak. Tiyatro Kabak, 27 Mayıs Cumartesi günü Sarnıç’taki Şehit Er Hüseyin Şele Parkı’nda Deniz Kızı ve Zipırnet adlı oyunu Gaziemirli küçük seyirciye sahneleyecek.

Tiyatro oyunları saat 18:00’de başlayacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu