Haber

Sınır Kartalları 200 Teröristi Yakaladı

Milli Savunma Bakanlığı, 15 Ağustos-10 Kasım tarihleri ​​arasında sınırları geçmeye çalışan 200 teröristin yakalandığını duyurdu.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapan sınır kartalları; Sınırların güvenliği için son teknoloji sistemlerin yanı sıra tel bariyerler, modüler beton duvarlar ve derin hendeklerden oluşan sınır fiziki güvenlik sistemleri kullanıldığı belirtildi. Açıklamada, “Kamera, termal kamera ve drone ile keşif ve gözetleme faaliyetlerini sürdüren Mehmetçiklerimiz, 15 Ağustos – 10 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında sınırlarımızı geçmeye çalışan 200 teröristi yakaladı. Bunlardan 154’ü FETÖ-PDY’li, 40’ı ise FETÖ-PDY’li” dedi. Bunların bir kısmı PKK/KCK’lidir.” -Aynı tarihler arasında 41’i PKK’lı, 3’ü DEAŞ’lı olmak üzere 44 teröristin sınır birliklerimizce etkisiz hale getirildiği belirlendi. “Sınır kartallarımız bu tarihlerde 6 bin 541 düzensiz göçmeni yakalayarak 49 bin 281 düzensiz göçmenin kaçak sınır geçiş girişimini engelledi.”

ORGENEL BAYRAKTAROĞLU’NDAN DENETİM

Ayrıca Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu’nun Suriye, Irak, İran, Yunanistan ve Bulgaristan sınırlarında görev yapan birliklerde inceleme ve incelemelerde bulunduğu belirtildi. Yasadışı göçle mücadele kapsamında alınan tedbirleri denetleyen ve bölgedeki arazide inceleme yapan Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu’nun, sınır hattında alınacak ilave tedbirlere ilişkin talimat verdiği kaydedildi.

keleshaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu